O firmie

Nordzucker  jest drugim co do wielkości producentem cukru w Europie. W naszych 18 lokalizacjach w 7 krajach produkujemy wysokiej jakości  cukier, bioetanol, karmę dla zwierząt i inne wyroby uzyskiwane w drodze wytwarzania cukru. Wyposażenie naszych fabryk charakteryzuje się nowoczesną techniką, a 3300 naszych kolegów aktywnie angażuje się w dostawę najwyższej jakości produktów i usług.

NORDZUCKER GROUP założony w Europie, zakorzeniony regionalnie i zorientowany globalnie od wielu lat pozostaje niezawodnym partnerem na rynku cukru i produktów pochodnych. Skupiając się na zrównoważonym rozwoju, tworzymy wartość w łańcuchu od plantatora do konsumenta, w celu utrzymania i rozwijania konkurencyjnego, lokalnie osadzonego biznesu w branży cukrowniczej.

Stanowimy jedną Firmę i działamy w oparciu o nasze wspólne Cztery Wartości:

ODPOWIEDZIALNOŚĆ

ZAANGAŻOWANIE

ODWAGA

SZACUNEK

Pracujemy wspólnie jako zespół, który zachęca, rozwija i motywuje ludzi.

Nie bylibyśmy tu, gdzie jesteśmy, gdyby nie ludzie …. którzy tworzą Naszą Firmę NORDZUCKER

Nordzucker Polska S.A.

W Polsce Nordzucker prowadzi swoją działalność poprzez spółkę Nordzucker Polska S.A. z dwoma zakładami produkcyjnymi w Opalenicy (Województwo Wielkopolskie) i w Chełmży (Województwo Kujawsko-Pomorskie).

Fabryka cukru w Chełmży przeprowadziła swoją pierwszą kampanię przerobową buraka cukrowego w 1882 roku. Wyprodukowany cukier jest magazynowany w silosie o pojemności 60.000 ton. Zakład jest wyposażony w stację segregacji cukru umożliwiającą dostarczanie klientom różnych frakcji cukru.

Siedziba firmy Nordzucker Polska S.A. znajduje się w Opalenicy.

Fabryka cukru w Opalenicy powstała w 1884 roku. Wyprodukowany cukier jest magazynowany w silosach o łącznej pojemności 60.000 ton: jeden silos o pojemności 40.000 ton i dwóch o pojemnościach po 10.000 ton.  

Od 1999 w Opalenicy, a po 2000 roku również w fabryce w Chełmży były podejmowane liczne działania modernizacyjne z licznymi inwestycjami, mającymi na celu poprawę jakości produkowanego cukru, , zmniejszanie zużycia energii i ochronę środowiska. Obydwa zakłady produkcyjne posiadają własne elektrociepłownie, oczyszczalnie ścieków i laboratoria.

W laboratoriach zakładowych prowadzimy nadzór nad jakością  na każdym etapie procesu produkcji cukru.

Nasze nowoczesne oczyszczalnie ścieków wykorzystują procesy beztlenowe i tlenowe , gwarantując jakość oczyszczania spełniającą wymagania polskiego prawa. Dodatkowe korzyści wynikające z oczyszczania ścieków  w procesie beztlenowym jest produkcja biogazu, który jest wykorzystywany w instalacjach centralnego ogrzewania. Dzięki zmodernizowanym blokom, energetycznym zakłady nieustannie zmniejszają zużycie węgla, a wyprodukowana energia elektryczna jest wystarczająca na pokrycie zapotrzebowania obu zakładów.

Jakość

Zarządzanie jakością

W zakładach produkcyjnych Nordzucker Polska S.A. w Chełmży i Opalenicy dbałość o produkt rozpoczyna się od wyboru nasion buraka cukrowego. Doradztwo dla plantatorów oraz nadzór nad  plantacjami prowadzony jest przez cały okres wegetacji roślin. Kolejne etapy procesu, takie jak: zbiór surowca, składowanie, transport do cukrowni, rozładunek, przygotowanie surowca do przetworzenia, produkcja wyrobu gotowego, pakowanie, magazynowanie oraz wysyłka do klienta, zostały odpowiednio udokumentowane i objęte zintegrowanym systemem zarządzania.

Ekologia

W Nordzucker   bezpieczeństwo, ekologia i ochrona środowiska naturalnego są priorytetem. W ciągu ostatnich dwudziestu lat zmniejszyliśmy zużycie energii o czterdzieści procent a emisję CO2 blisko sześćdziesiąt procent, przy dwukrotnym wzroście produkcji. Buraki cukrowe zawierają w swoim składzie ok. 75% procent wody. Jesteśmy w stanie pokryć około 90% procent naszego zapotrzebowania na wodę wykorzystując blisko połowę zawartości wody z buraków. 

Sweet Family

Marka cukru Sweet Family obecne jest w Polsce od roku 2004.

Różnorodne produkty z gamy cukrów SweetFamily sprawdzają się znakomicie przy wypieku i dekorowaniu smakowitych ciast, jak również przy słodzeniu najrozmaitszych napojów: herbaty, kawy i soków.

W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika.
Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies

OK